Mało czasu, kruca bomba !

Pracy dużo, czasu mało…Dlatego wpisów , nowych zdjęć , nowych informacji jest niewiele bo nigdy nie dość czasu…Ale tak szybciutko kilka uwag i porad :

klimat się mam zmienia i gwaltowne wichury oraz burze z gradobiciem to juz norma. Dlatego trzeba pamietać o kliku sprawach :

Jak zaczyna mocno wiać – sprawdźcie w jakim połozeniu macie rolety . Jeśli  są opuszczone do połowy to jest duza szansa że zostaną rozerwane przez wiatr. Tak, tak…Pomiedzy oknem a pancerzem robi się takie ciśnienie że poprostu pancerz wyrywa z prowadnic. Nie są to zjawiska powszechne ale spotykane. I nie ma to nic wpólnego z tym czy rolety są SUUUUPER czy do KITUUU.

Jak wiemy że zarza zacznie walic grad to podnosimy rolety do góry . Szybko i bez zbytniego zastanowienia się. jeszcze nigdy nie słyszałem o tym zeby kulki grady wybiły szybę zespoloną w oknie ( wystarczy spojrzeć pod jakim kątem uderzaja kulki gradu w szybę ) zaś pancerze rolet po takiej burzy bedą do wymiany. I tak jest po każdej burzy z gradem. Kilka telefonów lub maili z prośbą o wymianę pancerzy lub wycenę celem przedstawienia u ubezpieczyciela.

Praw fizyki się nie oszuka , a podczas ulewnych i gwałtownych burz można nadrobić zaległości ze szkoły szczególnie z fizyki.

Jęsli macie żaluzje fasadowe to najlepiej zamontować czujnik wiatru , ktory automatycznie uruchomi podniesienie żaluzji.

W przypadku drzwi HS wiele takich drzwi ma dwustopniową funkcję zamykania. należy sprawdzić czy HS został zamknięty prawidłowo bo potem w środku mamy mały basenik…

pozdrawiam, i zycze duuuużo uśmiechu , bo z tym w naszym społeczeństwie widzę że coraz bardziej krucho….