Jak diabel zupę na gwoździu upichcił i babę tym oczarował !

Kiedy byłem piękny i młody babcia opowiadała mi opowieść o diable , który ugotował zupę na gwożdziu..I to jednym gwoździu , a zupa była smaczna że ho,ho ! otóż w wielkim skrócie było to tak : zaszedł diabeł babę kiedy w kuchni sie krzatała i mówi że tez potrafi gotować , a nawet pyszna zupę na gwoździu potrafi upichcić i pokaże babie jak to się robi jeśli mu krowę da i pozowli na zimę zostać. baba ciekawa przystała i diabeł powiedział ; Daj babo garnek, nalej wody i wrzuc gwoździa. i tak gotował i gotował a baba cał z ciekawości az kipiała . nagle diabeł popróbowawszy zupkę powiedział , zeby baba dorzuciła jeszcze ziemniaka zeby smak poprawić . baba oczywiscie dorzuciła. Potem poprosił zeby baba wrzuciła jeszcze marchewkę , i to też zrobiła. potem żeby wrzuciła pietruszkę , potem seler, potem garnuszek kaszy , potem zeby dała łyżke smalcu, potem zeby jeszcze wrzuciła kawałem mięsa i na koniec szczyptę soli i przypraw…Po tym wszystkim baba zupę popróbowała i krzyknęła z radości ze zdiwienia że faktycznie mozna taka pyszną zupę na gwoździu ugotować. nikt babie we wsi nie wierzył a ona się zaklinała że taka to dobra zupa na samymym gwoździu ! Oczywiście diabła na zime przygarnęła, a potem krowe jedyną co miała mu oddała. Ani duszy , ani krowy..Ot durne babsko !
Jak to sie ma do okien, spytacie …Ano ma sie i to aż nadto czasami. Ostatnio miałem kilku klientów których poprosiłem o to żeby przywieźli mi do pokazania oferty firm konkurencyjnych , które ponoć były takie same a tańsze o ponad 20-30 %. i co ? i okazało się że jak ja traktując serio klientów przedstawiam im od razu ” rosół z najlepszej kury ” to inni przedstawiają im ” zupę na gwoździu ” a potem jak sie klient zapyta to dorzucą mu „marchewkę, pietruszką czasami łyżkę smalcu…”. Kiedy porównaliśmy oferty to szyby w firmie konkurencyjnej były o grubości 3 mm ( zgrozo ) , u mnie 4 mm. U mnie solar faktor miał wartość ponad 53 % , u konkurencji poniżej 40 % . U mnie ciepła ramka ma PSI poniżej 0,040 , w konkurencji znacznie powyżej, u mnie w okuciu sa 4 zaczepy zapobiegajace wywazeniu okien , u konkurencji z łaską 2…U mnie stopniowanie uchyłu jest standardzie, u konkurencji za dopłatą. U mnie HS ma Uw=0,74 , u konkurencji Uw=1,07, a najlepsze że u konkurencji wszystkie okna chociaż miały rózne , bardzo rózne wymiary miały taki sam współczynnik Uw czyli 0,80 !!! WSZYSTKIE !!! ( PRÓCZ hs , TEN JAK WSPOMNIAŁEM 1,07 CZYLI LIPA NA LIPĄ !!! )
Poprosiłem więc klienta żeby ” do tej zupy na gwoździu ” poprosił o dorzucenie ” warzyw, smalcu, kosci i przypraw ” które w moje zupce są na tzw ” dzień dobry ” . Jak sie okazało oferta konkurencji zrównała się cenowo z moją , ale dalej parametr ich HSa był fatalnie zły , więc mając do wyboru tę samą cenę z HSem rewelacyjnie ciepłym , a ofertę z HSem fatalnie ” zimnym ” wybór jest chyba jeden…Nie trzeba kupować zupy na gwożdziu, można od razu kupić pyszny rosołek , albo barszcz jak kto woli… A napomknę że jedna z tych konkurencyjnych firm to jedynie słuszna firma w kraju. Domyślacie się ???