Awilux PANY!!!!

Jak wiele osób zapewne wie (tych siedzących w temacie), na początku tego roku firma HEKAPLAST zmieniła nazwę na AWILUX.

I tym samym wsadziła kij w mrowisko. Tu i ówdzie podniosły się głosy (do których oficjalnie nikt się przyznać nie chce), że to dlatego, żeby płacić niższe podatki lub dlatego, że zmienił się właściciel, lub dlatego, że zmieniła się oferta, lub dlatego, dlatego i dlatego…

Jakże dużo można dopisać teorii spiskowych na dany temat, jakże dużo… Każdy jest „mundry na swój sposób”, jak mawiała moja Babcia, niech jej ziemia lekką będzie.

Przypomina się mi taki wątek z mojej młodości. Miałem zaszczyt i przyjemność być wokalistą znanej w latach 1986-1989 grupy grającej muzykę metalową. Grupa nosiła nazwę OPEN FIRE.  Kiedy nagraliśmy płytę i miała się ona już ukazać, nagle nasz wydawca Klub Płytowy RAZEM padł, jak zresztą wiele podobnych instytucji w 1989 roku.

Płyta się nie ukazała, za to my nie mogąc się dogadać co do dalszego kierunku w jakim ma iść zespół po prostu się rozpadliśmy. Tyle, tylko tyle i jak się okazuje AŻ TYLE, bo…

Po 25 latach w 2013 roku nasza płyta się oficjalnie ukazała na rynku i z tego też powodu pojawiły sie komentarze, opinie i każdy chciał coś powiedzieć jeśli nie na temat samej muzyki, to chociaż na temat tamtych czasów. I nagle przeczytałem, że jestem niemal bohaterem opozycji tamtych lat (!) Kultowym bojownikiem o wolność o demokrację. A to dlatego, że pojawiły się informacje, że aparat komuny celowo nie dopuścił do wydania naszej płyty, bo teksty i sama muzyka godziły w tamten ustrój!!! Kazano więc na 25 lat odłożyć płytę na półkę, aby nie podnosiła podgrzanej atmosfery dążenia do wolności….

Chyba wystąpię w świetle tych faktów o rehabilitację i uznanie mnie za zbowidowca…Może i jakiś medal nadadzą…

Oczywiście to bzdury, chociaż bardzo ciekawe i czasami łechtające mnie po fałdkach próżności. Napisać można wszystko, uwierzyć w to też można, ale prawda często leży w bardziej banalnych oparach zwyczajnej codzienności.

Firma AWILUX zmieniła nazwę z powodów bardzo prozaicznych, typowo formalnych. Na całe szczęście jednak nie zmieniła jakości swoich produktów.

Znam wszystkie znaczące firmy na rynku. Z niektórymi czasami współpracuję, inne obserwuję choćby na montażach innych budynków.

I co? I nic! Innym do AWILUX jeszcze duuuuużo brakuje. Oj dużo!

BAU-MAN Okna Wrocław