Cheap Trick…czyli mądry Polak po szkodzie

Czas ; jakieś 15 lat wstecz

Miejsce : Wrocław, Grabiszyńska, budynek FAT, biuro THERMOPLAST

Akcja :

Przychodzi do mnie klient i od progu woła :

Daj mi pan ofertę na okna ale żeby były dobre i tanie…

Gęba mi się rozdziawiła i rozum mój , niekoniecznie wielki słów tych nie pojął, więc pytam :

Jak to dobre i tanie  ? przecież dobre nie może być tanie. W języku angielskim na ten przykład ” kiepskie ” równa się       tanie „. – tłumaczę … Bo na ten przykład jest , a raczej był takie zespół ” Cheap Trick ” czyli  „tani żart „. Znaczy kiepski żart. – tłumaczę bo widzę że klienta nie łapie.. To tak jak ktoś siada na krzesło , a ktoś inny je odsuwa i ten siadający łamie sobie kręgosłup…Wtedy mówi się ” kiepski żart ”  czyli TANI. Cheap Trick . Tani ( kiepski ) ŻART.

 

Ale klient w zaparte : Ja chcę tanie i dobre. czy ma Pan coś dla mnie ?

A ile potrzebuje Pan tych okien ? – spytałem zrezygnowany

Ano 6 – odparł klient.

No to w takim razie ja Panu sprzedam 3  , a tam na przeciw w tej budce z napisem ” Najtańsze okna w mieście ” kupi Pan sobie następne 3 . Będzie miał Pan wtedy i dobre i tanie…. – odpowiedziałem słowami które zadziałały jak czerwona płachta na byka. klient wyszedł i zrobił …mi na złość . kupił sobie wszystkie 6  . Tanie były, owszem, dobre nie bo po 3 latach kiedy prowadziłem juz sprzedaż na własny rachunek w innym miejscu przyszedł do mnie z prośbą o wymianę 6 okien.

Poznałem go i spytałem : Czy maja być tanie i dobre ?

Klient na to : Panie , a czy widział pan coś co jest tanie i dobre ? tanie mięso to głodne psy jedzą…– szkoda że przysłowie Mądry Polak po szkodzie znowu się sprawdziło..

Nawiasem mówiąc ( pisząc ) pozdrawiam tego klienta , być może czyta ten tekst. Panie Janku – był Pan pierwszym klientem który zakupił okna z trzema szybami ( z tym drugim razem oczywiście ) do mieszkania w bloku… Pamiętam do dziś i raz jeszcze gratuluję…